OBECNÉ


Q: Proč vázat?

Q: Kdo je Unibind?
Q: Proč bych měl používat Unibind?
Q: Co je to vazba Steel?
Q: Jaké typy vazeb Unibind nabízí?
Q: Kde mohu produkty Unibind koupit?
Q: Jaké doplňky vazby jsou k dostání?
Q: Poskytujete také služby svázání dokumentů?
Q: Nabízíte software pro práci s fotografiemi?


PRYSKYŘIČNÁ VAZBA STEEL


Q: Jak se mohu ujistit, že budou všechny stránky pevně svázány?

Q: Kolik listů se vejde do jednotlivých šířek hřbetů?
Q: Jak dlouho musí být svázaný dokument na chladicí plotýnce než ho mohu začít používat?
Q: Jak mohu vypnout/ zapnout přístroj?
Q: Mohu po svázáni dokument ještě upravovat?
Q: V dokumentu jsem našel chybu, mohu dokument opravit?
Q: Zapomněl jsem do dokumentu přidat jeden list, mohu ho ještě přidat, když už je dokument svázaný?
Q: Musím vázat dokumenty ve větším množství najednou. Je zde nějaká možnost, jak urychlit proces vazby?
Q: Mohu na systému Unibind vázat jakýkoliv typ papíru?

Q: Můj systém nefunguje tak jak má, kde a jak ho mohu nechat opravit?

 

 

VAZBA SEŠITÍM STEEL


Q: V jakém místě bych měl sešít sponkou dokument spolu s přední a zadní předsádkou, pro zajištění co nejvyšší kvality vazby?

Q: Potřebuji specielní sešívačku?


 


KROUŽKOVÁ VAZBA STEEL


Q: Ot: Mohu používat náš běžný vazač kroužkové vazby?


 


PERZONALIZACE


Q: Uvažuji o koupi lisu na transferový potisk. Jaký druh tiskárny potřebuji k tisku na transferový papír?
OBECNÉ


Ot: Proč vázat?
Odp: První dojem z vazby udělá velký rozdíl ve vnímání Vás či Vaší společnosti. Pokud má Vaše vazba profesionální vzhled získáte Vy či Vaše společnost velký náskok před konkurencí a také díky tomu můžete mít lepší obchodní výsledky. Základní pravidlo je, že nikdy nedostanete druhou šanci udělat první dojem. Dokumenty svázané ve vazbě Unibind perfektně odráží profesionalitu dokumentu.

Nahoru

Ot: Kdo je Unibind?
Odp: Unibind se specializuje již více než 30 let na oblast designu, výroby a distribuce systémů pro vazbu dokumentů a tištěných fotografií. Jedná se o rodinnou společnost, která vždy vychází vstříc inovacím. Je lídrem na světovém trhu v oblasti prezentačních materiálů. Naší misí je zajistit zákazníkům jednoduché produkty špičkové kvality a služby, které přispívají k ještě lepší komunikaci mezi lidmi.

Nahoru

Ot: Proč bych měl používat Unibind?
• Patentovaný systém pro vazbu Steel je známý pro svoji vysokou kvalitu, snadné použití a dlouhodobou trvanlivost
• Podle potřeb může zákazník sám vázat své dokumenty do mnoha druhů a typů vazeb Unibind.
• Výběr z mnoha typů desek a systémů vazby podle potřeb společnosti a jejího rozpočtu a cílů. S naší škálou systémů a desek pro vazbu můžete vytvořit perfektně vypadající svázaný dokument nebo fotoknihu přímo u vás doma či v kanceláři a za velmi nízké náklady.

Nahoru

Ot: Co je to vazba Steel?
Odp: Patentovaný systém vazby Steel odlišuje všechny desky a knižní vazby Unibind od ostatních typů vazeb dokumentů na trhu. Ve hřbetu každé vazby Unibind se nachází ocelová výztuž s profilem U – tato základní součást desek chrání dokument či fotoknihu ze tří stran.

Nahoru

Ot: Jaké typy vazeb Unibind nabízí?
Odp: Unibind nabízí vazbu sešitím, kroužkovou vazbu, termovazbu (pryskyřičnou vazbu) a “Smart” vazbu k prezentaci a ochraně dokumentů, fotografií ale případně i celých literárních děl.

Termo (pryskyřičná) vazba Steel váže dokumenty a fotoknihy bez jakékoliv námahy či časové náročnosti. Ohřevná plotýnka se spíná automaticky, nepotřebuje žádný čas na rozehřátí a může na ní být svázáno několik dokumentů současně. Kovová výztuž ve hřbetu desek zajišťuje, že se všechny listy dokumentu okrajem ponoří do rozehřáté pryskyřice. Výsledkem je silně, trvale a kvalitně svázaný dokument. Dalším roztavením dokumentu nebo fotoknihy můžete snadno a rychle editovat listy.

                 
                  > Zde najdete videoukázku

Kroužková vazba Steel od Unibindu sváže vaše dokumenty a tištěné fotografie s maximální přesností a kvalitou. Tento systém kroužkové vazby se velmi dobře hodí pro pevný a neohebný fotopapír u kterého je potřeba aby se listy zcela rozevíraly. Odpojitelné děrovače umožňují děrovat dokument jakéhokoli formátu. Systém je zcela bezúdržbový. Také výměnu listů a jiné úpravy lze učinit velmi snadno. Výsledkem je dokonale svázaný dokument, který je chráněný pevnými deskami.

                  > Zde najdete videoukázku

Systém pro vazbu sešitím Steel je ideální řešení pro vazbu dokumentů a fotoknih v domácnostech. Stačí spojit listy či tisky sešívačkou a svazek umístit do jednoho z typů desek pro vazbu sešitím Steel. Přiložené samolepicí proužky skryjí sponky, takže dokument je svázaný rychle a s profesionálním vzhledem.

                  > Zde najdete videoukázku

Koncept vazby Smart od Unibindu odstranil potřebu jakéhokoliv zařízení pro vazbu, nepotřebujete ani obyčejnou sešívačku nebo děrovačku! Díky sadě předem svázaných samolepicích proužků můžete prostě přilepit a tím svázat vaše tisky. To děla systém Smart jednoduchým, rychlým a levným řešením vazby.
Každý druh Smart řešení má vlastního „průvodce“ vazbou – jednoduchý nástroj, který vám pomůže umístit přesně a rovně Vaše tisky. Do držáku umístíte tisk a přitlačíte je na samolepicí proužky. Vaše tisky budou svázány přesně a snadno.

                  > Zde najdete videoukázku

Nahoru

Ot: Kde mohu produkty Unibind koupit?
Odp: Řešení pro vazbu Unibind můžete koupit ve více než 120 zemích po celém světě díky síti distributorů a dealerů. Zde můžete najít Vašeho lokálního dealera/distributora.

Webové stránky Unibind také obsahují e-shop, díky kterému můžete objednat všechny standardní produkty Unibind online. Pro informaci, zda je e-shop dostupný i ve Vaší zemi klikněte zde

Nahoru

Ot: Jaké doplňky vazby jsou k dostání?
Odp: Unibind nabízí celou řadu doplňků, které umocní Váš pocit z vazby. Od různých typů kancelářského a fotopapíru přes pomůcky pro archivaci až k personalizovaným organizačním pomůckám a řešení ukládání desek. Každý doplněk přináší k vazbě Unibind jiné benefity. Pokud chcete vidět jaké doplňky Unibind nabízí, můžete se podívat zde

Nahoru

Ot: Poskytujete také služby svázání dokumentů?
Odp: Ne, Unibind je výrobce a distributor systému pro vazbu. Nabízí také řešení personalizace. Nabízíme však také online službu, ve které si můžete objednat a nechat vyrobit personalizované a přizpůsobené produkty jako je Diář a Poznámkový blok. Tyto praktické knihy jsou unikátním nástrojem motivace pro vaše zákazníky, zaměstnance, obchodní partnery… Klikněte zde a dozvíte se více..

Nahoru

Ot: Nabízíte software pro práci s fotografiemi?
Odp: Ano, kliknutím zde získáte PhotoBook software zdarma. Součástí software není aplikace pro tvorbu kalendářů, ale v každém foto kiosku můžete vytisknout formáty, které se perfektně hodí k řadě kalendářů UniCalendar.

Nahoru
PRYSKYŘIČNÁ VAZBA STEEL

 

Ot: Jak se mohu ujistit, že budou všechny stránky pevně svázány?
Odp: Následujte při vazbě tyto kroky:

1. Použijte měřítko šířky dokumentů abyste vybrali správnou šířku hřbetu, vyberte dostatečně široký hřbet pro svazek listů, které chcete svázat.


2. Sklepněte opatrně listy aby se srovnaly a pak je vložte do zvolených desek. Vložte desky na ohřevnou plotýnku, poklepejte na dokument, abyste se ujistili, že se všechny listy dotýkají lepicí části ve hřbetu.

3. Po fázi vazby, při které se pryskyřice v deskách zahřívá, nechte svázaný dokument alespoň na dvě minuty schladnout než ho začnete používat. Pamatujte, že čím širší hřbet, tím delší potřebuje document čas na ochlazení před jeho používáním

Nahoru

Ot: Kolik listů se vejde do jednotlivých šířek hřbetů?
Odp: Standartní šířky hřbetů jsou v rozmezí od 1mm do 36 mm.
Kapacita vazeb je primárně počítána pro 80g papír. Pokud použijete papír s vyšší gramáží, musíte použít i širší hřbet.

K určení šířky hřbetu při použití 80g papíru použijte tabulku níže:


 

TIP: Použijte měřítko šířky dokumentů abyste zvolili správnou šířku hřbetu pro vaše dokumenty či vytisklé fotografieNahoru

Ot: Jak dlouho musí být svázaný dokument na chladicí plotýnce než ho mohu začít používat?
Odp: Většina dokumentů je připravena k dalšímu použití po 2 minutách chlazení. Pro hřbety širší než 15mm je doporučena ještě delší doba. Čím širší je hřbet, tím delší doba je potřebná pro schlazení pryskyřice na pokojovou telpotu (to znamená pro zajištění maximální pevnosti vazby). Pro vazbu fotografií nebo papíru s větší gramáží než 80 g doporučujeme také prodloužit dobu chlazení.

Nahoru

Ot: Jak mohu vypnout/ zapnout přístroj?
Odp: Na systému Unibind není žádný vypínač. Přístroje Unibind pro pryskyřičnou vazbu Steel pracují po zapojení do elektřiny plně automaticky. Jakmile položíte desky Unibind na ohřevnou plotýnku, sepne se ohřev automaticky díky kovové výstuži ve hřbetu. Teplem se rozehřeje pryskyřice uvnitř desek. Pryskyřice se díky kovové výztužu nevstřebá do desek a listy dokumentu se do ní rovnoměrně zapustí. Jak pryskyřice chládne, přichytí pevně listy dokumentu. I když zůstanou desky stát na ohřevné plotýnce, systém se sám vypne po době potřebné pro rozehřátí pryskyřice.Nahoru

Ot: Mohu po svázáni dokument ještě upravovat?
Ot: V dokumentu jsem našel chybu, mohu dokument opravit?

Ot: Zapomněl jsem do dokumentu přidat jeden list, mohu ho ještě přidat, když už je dokument svázaný?
Odp: Ano, se všemi zařízeními můžete upravovat svázaný dokument, tedy přidávat, měnit nebo odebírat listy. Abyste tak mohli učinit, položte dokument na ohřevnou plotýnku a počkejte, dokud se kontrolka nerozsvítí zeleně. Roztavená pryskyřice ve hřbetu desek Vám dovolí přidat či odebrat listy z vazby. Poté poklepejte na již editovaný dokument, abyste se ujistili, že všechny listy jsou správně vsunuty do hřbetu desek. Po fázi ohřevu nechte opět svázaný dokument vychladnout, aby byla vazba kompletní. Pokud přidáváte listy, vždy dbejte na to, aby jejich konečný počet odpovídal kapacitě hřbetu. Ukázku opravy dokumentu naleznete zde.Nahoru

Ot: Musím vázat dokumenty ve větším množství najednou. Je zde nějaká možnost, jak urychlit proces vazby?
Odp: Plotýnky na zařízení Unibind jsou navrženy tak, aby bylo možné svázat dokumenty do velikosti hřbetu 36 mm. Pokud vážete menší dokument, budete mít místo na přidání dalších na tu samou ohřevnou plotýnku. Například na jednu ohřevnou sekci se vejde až 8 dokumentů s šířkou hřbetu 1mm. Jediným požadavkem je, abyste umístili všechny dokumenty současně, pokud tak neučiníte, dokument umístěný jako poslední nemusí mít dostatek času na to, aby se ve hřbetu rozehřála pryskyřice.

Pokud je pro Vás důležitým kriteriem kapacita systému, je vhodné zvolit správný typ. Pokud si zakoupíte větší systém, jako je např. XU 338, získáte výhodu násobné vazby na všech třech ohřevných plotýnkách (to znamená, že na systému XU338 můžete najednou vázat až 24 dokumentů s šířkou hřbetu 1mm).

Nahoru

Ot: Mohu na systému Unibind vázat jakýkoliv typ papíru?
Odp: Ano, systém Steel od Unibindu a jeho technologie umožňují vázat jakýkoliv typ papíru a foto papíru. Kapacita jednotlivých šířek hřbetů je odvozena pro 80 g papír. Pokud budete vázat papír s vyšší gramáží, budete potřebovat větší šířku hřbetu a dvojité zahřátí při vazbě, abyste zajistili správné svázání dokumentů.Nahoru


Ot: Můj systém nefunguje tak jak má, kde a jak ho mohu nechat opravit?
Odp: Doporučujeme Vám zkontaktovat Vašeho distributora či dealera a detailně mu popsat problém, který se u systému objevuje. Na každý systém se vztahuje záruka 2 roky. Vaše kontaktní osoba Vám pomůže problém vyřešit.NahoruVAZBA SEŠITÍM STEEL

 

Ot: V jakém místě bych měl sešít sponkou dokument spolu s přední a zadní předsádkou, pro zajištění co nejvyšší kvality vazby?
Odp: Součástí maloobchodního balení našich desek pro vazbu sešitím Steel je instruktážní brožura s nakreslenými otvory, které Vás navedou na správné místo pro sešití. Pokud položíte brožuru na svazek listů pro sešití s koncovými listy, navede Vás na správné místo.

                  > Zde najdete videoukázku


Nahoru

Ot: Potřebuji specielní sešívačku?
Odp: Velikosti hřbetů, které jsou u Unibindu dostupné pro vazbu sešitím Steel jsou pečlivě vybrány tak, aby je mohl používat úplně každý. Naše desky pro vazbu Steel je tedy možné používat s běžnou sešívačkou. Unibind také nabízí profesionální sešívačku s posilovačem, díky které je vazba jednoduchá a pohodlná.NahoruKROUŽKOVÁ VAZBA STEEL

 

Ot: Mohu používat náš běžný vazač kroužkové vazby?
Odp: Není nutné používat vazač od Unibindu. Desky pro kroužkovou vazbu, které Unibind nabízí, jsou kompatibilní se všemi typy vazačů kroužkové vazby na trhu.NahoruPERZONALIZACE

 

Ot: Uvažuji o koupi lisu na transferový potisk. Jaký druh tiskárny potřebuji k tisku na transferový papír?
Odp: Papíry pro transferový potisk nejsou všeobecně přizpůsobeny pro inkoustové tiskárny. Jsou vhodné pro digitální tiskárny, které musí zvládnout tisk na lesklý křídový papír. Doporučujeme použití tiskáren OKI řady C5000, kterými zajistíte optimální výsledek. Vždy je ale nejlepší vyzkoušet tisk na vzorku a zjistit, zda výsledek odpovídá vašim představám.Nahoru